1982 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2004 yılında Uludağ Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2012 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı Muhasebe bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

2006 yılında Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavda başarı göstererek Vergi Denetmen Yardımcısı olarak göreve başladı. 2009 yılında Maliye Bakanlığınca yapılan mesleki yeterlilik sınavını kazanmasının ardından Vergi Denetmeni unvanı ile ataması yapıldı. 2011 yılında 646 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Vergi Müfettişliğine ataması yapılmıştır.

2015 yılında Maliye Bakanlığı Vergi Müfettişliği görevinden ayrılarak Sümer Varlık Yönetim A.Ş’de Mali, İdari İşler ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak özel sektörde çalışmaya başlamıştır. Sümer Varlık Yönetim A.Ş’de 2016 eylül – 2018 mart tarihleri arsında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda 2016 nisan ayı itibari ile ASV HOLDİNG A.Ş’de Mali ve İdari İşler Direktörlüğü görevini yürütmekte iken 2018 mayıs tarihi itibari ile ASV HOLDİNG A.Ş Mali ve İdari İşler Grup Başkanlığı görevine, 2019 Şubat ayından itibaren de Mali işler ve Denetim Grup Başkanlığı görevine getirilmiştir.

2019 Mayıs Ayında Asv Holding A.Ş. , 2020 Şubat ayında Wimba Enerji A.Ş. ve 2020 Ağustos ayında Güney Wimba Petrol Ürün. Depolama Hiz. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Vergi Müfettişleri Derneği üyesi olup, Vergi Müfettişleri Derneği İstanbul Şubesinin 16. döneminde denetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca, Vergi Müfettişleri Vakfı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesidir. Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.